CV Syneloi

Lekarstwa z Galerii

Apteka Sztuki

 
DSC02063.JPGApteka to takie miejsce, w którym Ziemianie zaopatrują się w pożywienie. Mieszkańcy kosmosu rożnie się odżywiają... uczuciami, wiedzą lub materią. Materia stała się w dłoniach Roberta Jaworskiego tworzywem, które przeobraził w pokarm dla uczuć i umysłu. Pokarm ten zaserwował gościom Apteki Sztuki, której organizatorzy dołożyli do niego pokarm materialny. Uczta odbyła się w czwartkowy wieczór 11 lipca 2013 roku w lokalu znajdującym się przy Al. Wyzwolenia 3/5 w Warszawie.

Obrazy wystawione w Galerii miały podwójną treść... jedna to uczucia i pomysły Roberta zaklęte w bryły i karmiki; druga to skojarzenia wywoływane w umysłach i sercach osób mających szczęście dotykania wzrokiem jego tworów.

Karmiki to miejsca, w których Ziemianie dzielą się swymi wymysłami kulinarnymi z ptakami, których wiele straciło by życie bez tej pomocy. Karmikami są też Galerie bez, których wielu artystów zmarnowało by swoje talenty, dzieła i życie.
 

Karmiki i Galerie to twory ludzkości, która dzięki jednym i drugim z bezmyślnych zwierząt zamienia się w społeczeństwo rozumiejące, że jakość i długość jego trwania zależy od szanowania siebie i pozostałych mieszkańców wszechświata.